Szary ekran mapy

Mapa składa się z kafelków mapy. Czasami może się zdarzyć, że nie wszystkie płytki są dostępne. Następnie ekran mapy będzie częściowo lub całkowicie szary, jak w poniższym przykładzie.

Szara mapa Topo GPS

Ekran mapy jest szary, żadna mapa nie jest wyświetlana.

Przyczyną szarej mapy mogą być problemy z połączeniem internetowym lub przewinięcie obszaru zasięgu.

Problemy z połączeniem internetowym

Jeśli nie jesteś przewijany poza obszar, który obejmuje mapa, szary ekran jest spowodowany problemami z połączeniem internetowym. Zwykle kafelki mapy powinny być pobierane automatycznie. Czasami tak się nie stanie, na przykład jeśli masz tylko połączenie komórkowe i wyłączyłeś komórkowe pobieranie kafelków mapy.

Aby zobaczyć, dlaczego mapy nie są pobierane, dotknij przycisku dostępnego w trybie offline w lewym górnym rogu ekranu, aby otworzyć ekran pobierania mapy:

Ekran pobierania mapy

Ekran pobierania mapy.

Na ekranie pobierania mapy możesz dotknąć „Pobierz” i zobaczyć, co się stanie. Możesz także włączyć opcję „Użyj sieci komórkowej”, aby umożliwić komórkowe pobieranie kafelków mapy. Możesz także włączyć dostęp komórkowy dla Topo GPS w ustawieniach iOS. Możesz przeczytać więcej o ekranie pobierania mapy w sekcji:ref:sec-cache.

Przewinięte poza obszar pokrycia

Jeśli jesteś przewijany poza obszar, który obejmuje mapa, najczęściej na górze mapy pojawi się wyskakujące okienko, które sugeruje zmianę mapy. Możesz także dotknąć środkowego przycisku na pulpicie nawigacyjnym, aby przywrócić mapę do swojej lokalizacji. Lub pomniejsz, aby znaleźć region zasięgu. Alternatywnie możesz zmienić mapę za pomocą Menu > Mapy.