Trasy

W sekcji „Trasy” ustawień można włączać i wyłączać znaczniki odległości trasy, znaczniki trasy i dla tras sieciowych węzłów</ref>.

Znaczniki odległości trasy

Znaczniki odległości trasy to znaczniki, które pojawiają się na trasie w regularnych odstępach czasu, aby pokazać odległość od punktu początkowego. Jeśli włączysz ten przełącznik, znaczniki te pojawią się na wszystkich trasach załadowanych na mapę główną. Przykład pokazano na poniższym rysunku:

Ekran ustawień Topo GPS

Znaczniki odległości trasy są włączone.

Znaczniki trasy

Znaczniki przebiegu trasy to znaczniki, które pojawiają się na trasie w regularnych odstępach czasu, aby pokazać przebieg (kierunek trasy względem prawdziwej północy) w punkcie znacznika. Jeśli włączysz ten przełącznik, znaczniki te pojawią się na wszystkich trasach załadowanych na mapę główną. Przykład pokazano na poniższym rysunku:

Ekran ustawień Topo GPS

Znaczniki trasy są włączone.

Instrukcje mówione

Jeśli załadowałeś sieć węzłów na mapie i załadowałeś trasę wzdłuż tych węzłów na mapie, węzły pojawią się na pulpicie nawigacyjnym. Jeśli włączysz „Instrukcje mówione” i znajdziesz się w pobliżu następnego węzła, głos powie Ci węzeł, który zbliżasz się i nadchodzący węzeł. Aby to działało, ekran powinien być włączony, dlatego jest to przydatne tylko w połączeniu z wyłączeniem automatycznej blokady ekranu.