Wyłączanie wyświetlacza

Dzięki ustawieniu „Automatyczna blokada” w ustawieniach możesz określić, czy ekran główny powinien być wyłączony i zablokowany automatycznie po okresie bezczynności przez iOS. Jeśli to ustawienie zostanie wyłączone, ekran główny nie zostanie wyłączony.

Załóżmy, że montujesz iPhone’a na rowerze. Wtedy wygodnie może być, że główny ekran pozostaje włączony w sposób ciągły. Więc w takim przypadku musisz wyłączyć „Automatyczna blokada”.

Jeśli zablokowałeś orientację iPhone’a w normalnej orientacji (pionowej), pojawi się opcja „Cover camera”.

Jeśli włączysz ustawienie „Cover camera”, ekran mapy zostanie automatycznie wyłączony, jeśli zakryjesz przednią kamerę. Na starszych iPhone’ach ekran zostanie natychmiast włączony. Na najnowszych iPhone’ach ekran jest przełączany po około pięciu sekundach. Ekran pojawi się natychmiast po odsłonięciu aparatu.

Włączenie opcji „Cover camera” jest zalecane podczas wychodzenia na zewnątrz. Po włożeniu iPhone’a do kieszeni ekran zostanie natychmiast wyłączony, oszczędzając energię. Jeśli wyłączysz również opcję automatyczna blokada, ekran mapy pojawi się natychmiast po odkryciu iPhone’a.

Pamiętaj, że jeśli automatyczna blokada jest wyłączona, nie musisz wprowadzać hasła, gdy ekran pojawi się ponownie. Jest to wygodne, ale jest również mniej bezpieczne.