Armatuurlaud

Põhiekraani alumine riba on armatuurlaud:

Armatuurlaud Topo GPS

Põhiekraani allosas asuv armatuurlaud.

Armatuurlaud koosneb kolmest osast: positsiooni nupp, loenduritega paneel ja marsruudi nupp. Neid punkte käsitletakse üksikasjalikumalt allpool. Kui nipsake armatuurlauda ülespoole, muutub menüü nähtavaks.

Positsiooni nupp

Koputades armatuurlaua vasakul küljel asuvat positsiooni nuppu, saate kaarti keskele ja pöörata .

Kui vajutate pikalt positsiooni nupul, ilmub praegune asukoht ekraan . Sellel ekraanil leiate muu hulgas oma praeguse asukoha koordinaadid.

Marsruudi nuppu

Koputades armatuurlaua paremal küljel asuvat marsruudi nuppu (noolega ikoon), ilmub marsruudi hüpikaken. Selle hüpikakna kaudu saate teha kõike marsruutidega, näiteks marsruutide laadimise, planeerimise, genereerimise ja importimisega.

Armatuurlaua paremal küljel olevat nuppu on võimalik muuta menüü> Rohkem > Seaded > Armatuurlaud. Näiteks kui te võtate palju fotosid, võiksite määrata selle väärtuseks „Kaamera”. Kõik funktsioonid on alati kättesaadavad ka menüü kaudu.

Paneelid

Armatuurlaua keskosas leiate loenduritega paneeli. Seal on kolm paneeli

Paneeli all olevad ringid näitavad valitud paneeli. Pühkides paneeli ühe sõrmega vasakule või paremale, saate laadida järgmise või eelmise paneeli.

Armatuurlaual olevate arvestite ühikuid saab muuta menüü > Rohkem > Seaded > Ühikud. Saate valida meetermõõdustiku, keiserliku ja meremiili üksuste vahel.

Matkapaneel

Matkapaneel sobib ideaalselt jalgsi ja on näidatud allpool:

Armatuurlaud Topo GPS

Armatuurlaud koos matkapaneeliga.

Matkapaneelil olevad neli loendurit on hiljem :ref:`kiiruse/alti/suuna mõõtur, <ref id=“ss-route-distance“>marsruudi kaugusmõõtur <ss-speed>`</ref>, :ref:`rekorditaimer ja <ref id=“ss-rec-distance“>rekordidistantsimõõtur <ss-rec-timer>`</ref>.

Spidomeeter, kõrgusmõõtur ja suunaarvesti

Spidomeeter (km/h sümbol üleval vasakul) näitab teie praegust kiirust.

Kui puudutage kiirusmõõdikut, näidatakse marsruudi salvestamise ajal keskmist kiirust. Seda tähistab sümbol „avg” otse sümboli „km/h” kohal.

Kui vajutage kiirusmõõdikut veel kord, kuvatakse marsruudi salvestamise ajal maksimaalne kiirus. Seda tähistab sümbol „max” veidi üle „km/h” sümboli.

Kui olete marsruudi salvestamise lõpetanud ja alustate uut salvestust, lähtestatakse keskmine ja maksimaalne kiirus.

Kui vajutate spidomeetrit veel kord, muutub see kõrgusmõõturiks. Näidatakse teie kõrgus merepinnast meetrites. Seda tähistab sümbol „alt‘.

Kõrgusemõõtja puudutades näidatakse suunamõõturit sümboliga „dir”. See näitab praegust suunda tõelise põhja suhtes. Suund on kompassi suund, kus sa suunad oma seadmele, kui te seisate paigal. Kui liigute see on liikumise suund.

Kui puudutate suunamõõturit, lülitub see spidomeetri sisse.

Marsruudi kauguse mõõ

Marsruudi kauguse mõõtur (-.- km üleval paremal) näitab kõigi kaardile laaditud marsruutide pikkust, sealhulgas planeeritud marsruute. Kui marsruut on laaditud, ilmub sümbol „rte” veidi üle „km/h”, mis näitab, et tegemist on laaditud marsruudi kaugusega.

Kui marsruudid on laaditud ja puudutate marsruudi kauguse mõõturit, keskendutakse kaart laaditud marsruutidele.

Kui olete marsruudil, muutub marsruudi kaugusarvesti automaatselt kauguseks minna (dtg). Kui on näidatud „dtg” sümbol, näitab arvesti kaugust praeguse marsruudi lõpuni. Kui puudutate sel juhul arvestit, keskendub kaart marsruudile, mida te praegu jälgite.

Salvesta taimer

Rekorditaimer (—: — h:m all vasakul) näitab marsruudi salvestamise aega.

Kui puudutate kirjetaimerit, saate :ref:`marsruudi salvestamise <sec-route-record>`käivitada, peatada ja peatada. Kui salvestate marsruudi, ilmub sümbol „rec” vahetult „h:m” kohal, et märkida, et salvestis on aktiivne.

Salvestuskauguse meeter

Rekordilise kauguse mõõtur (-.- km all paremal) näitab :ref:`salvestatava <sec-route-record>`marsruudi pikkust. Salvestuse käivitamisel näete rekordilise kauguse mõõturiga, kui kaugele olete reisinud. Tähise „km” kohal on sümbol „rec”, mis näitab, et tegemist on salvestatud vahemaaga.

Kui puudutate marsruudi salvestamise ajal rekordikauguse mõõturit, siis salvestatakse marsruut kaardil.

Rattasõit paneel

Jalgrattapaneelil on teie kiirus mõnevõrra rohkem rõhutatud ja teie kõrgust saab näha otse. Jalgrattapaneel näeb välja järgmiselt:

Armatuurlaud Topo GPS

Armatuurlaud jalgrattaga paneel.

Keskel leiad spidomeeter , mis toimib samamoodi nagu matkapaneelil. Selle arvesti koputamine muudab seda ka.

Üleval vasakul leiad kõrgusemõõtja, mis näitab teie kõrgus merepinnast meetrites. Seda tähistab sümbol „alt‘. Selle arvesti koputamine võib seda ka muuta, täpselt nagu spidomeeter.

Alumises vasakus asub rekorditaimer .

Marsruudi kauguse mõõtur asub üleval paremas.

Rekordilise kauguse mõõturit võib leida paremas alumises osas.

Koordinaatide paneel

Koordinaatide paneeliga saate kaardilt kohe koordinaadid välja lugeda. Koordinaatide paneeli avamiseks libistage paneelid armatuurlaual vasakule. Koordinaatide paneeli näide on toodud allpool:

Armatuurlaud Topo GPS

Armatuurlaud koordinaatide paneeliga.

Kui koordinaatide paneel on laaditud, ilmub kaardi keskel rist, nagu on näidatud allpool:

Koordinaatide paneel Topo GPS

Kaart koordinaatide paneel.

Koordinaatide paneelil kuvatavad koordinaadid on punkti koordinaadid risti keskel. Ülaltoodud näites kuvatakse koordinaadid WGS84 kraadise minutite sekundite vormingus. Allpool saate lugeda, kuidas seda vormingut muuta.

Kaarti liigutades saate paigutada risti keskosa punktini, mille koordinaadid soovid määrata. Praeguse positsiooni koordinaatide kiireks määramiseks saate kaarti tsentreerida, vajutades armatuurlaua vasakul küljel asuvat positsiooni nuppu .

Kui puudutate koordinaatide paneeli koordinaate, ilmub hüpikaken, mille abil saate koordinaatidega toiminguid teha. Hüpikakna näide on näidatud alljärgneval joonisel:

Koordinaatide paneeli hüpikaken Topo GPS

Koordinaatide paneeli hüpikaken.

Võimalikud on järgmised toimingud:

  • Kopeeri: koordinaadid kopeeritakse lõikelauale. Saate selle kleepida kuskil mõnes teises rakenduses. Kui olete lubanud Universal lõikelaua, siis on võimalik isegi koordinaadid teise Apple’i seadmesse sel viisil kleepida. ‚

  • Jaga: koordinaatide tekstilist esitusviisi saab jagada teise rakendusega.

  • Eksport: koordinaate ja/või kaarti saab eksportida kindlas geoandmete vormingus nagu gpx.

  • Ava: koordinaadid saate avada mõnes teises populaarses rakenduses. Praegu saate valida Apple Maps, Google Maps või Wikipedia. Kui valite kaardirakenduse, avatakse kaardirakendus täpselt kohas, mida praegu Topo GPS-is vaatate. Kui valite „Vikipeedia”, avaneb Vikipeedia rakendus või veebisait ning kuvatakse risti keskele lähima asukoha info. See võib olla kasulik, kui soovite kaardilt konkreetse saidi kohta teavet otsida.

  • Tüübikordinaadid: Siin saate muuta koordinaatide paneelil nähtavate koordinaatide tüüpi. Hüpikaknas on loetletud mitut tüüpi. Kui see, mida vajate, ei kuvata, võid valida „Rohkem”, et avada „Kuvatud koordinaadid tüübid” ekraan. Siin peaksite lubama koordinaadid, mida soovite näha tüübikordinaatide hüpikaknas. Siis mine tagasi, puudutage koordinaadid, koputage „Tüüp koordinaadid”, ja koputage koordinaadid tüüp sa lihtsalt lubatud. Kui kuvatud koordinaatide tüübi ekraanil ei kuvata vajalikku koordinaatide tüüpi, ei pruugi Topo GPS seda toetada. Võta ühendust support@topo-gps.com selle kohta ja me võime lisada selle Topo GPS-rakendusse. Alloleval joonisel on näidatud näide, milles koordinaatide tüüp muudeti MGRS-iks.

Koordinaatide paneeli hüpikaken Topo GPS

Koordinaatide paneeli koordinaadid muudeti MGRS-iks.