Waypoint ikoonid¶
Teen upunkt kuvatakse kaardil ikooniga. Kui loote teepunkti, saate ikooni valida teekonna ikoonide ekraanilt. Teekonna ikoonide ekraanil kuvatakse teie seadmes saadaolevate ikoonide loend. Selle ekraani näide on näidatud allpool.

Teekondi ikoonide ekraan.¶
Teenupunktide ikoonide ekraanile pääseb juurde liikumispunktide loomisel või muutmisel mitmel viisil.
Teekonna loomise ekraanil puudutage reas „Ikoon” nuppu „>”.
Alates teepunkti üksikasjad ekraani vajutades „Redigeeri > Muuda ikooni”.
Teekonnapunktide ekraanilt vajutades „Rohkem > Vali > Rohkem (alt) > Muuda ikoone”.
Koordinaatide sisestamise ekraanil puudutage rida „Ikoon”.
Vaikimisi ikoon¶
Teepunkti ikoonide ekraani ülaosas kuvatakse vaikeikoon. Seda ikooni kasutatakse kõigi teepunktide puhul, mille jaoks ikooni ei ole selgesõnaliselt määratud.
Vaikeikooni muutmiseks puudutage ekraani „Muuda ikooni” avamiseks teabe nuppu. Kui muudate vaikiikooni, kajastub see kohe kõigis vaikeikooni kasutavates teepunktides. Vaikeikooni peate muutma ainult siis, kui soovite muuta vaikimisi punast ringi. Vastasel juhul on parem kasutada ühte eelmääratletud ikooni või luua uus ikoon.
Eelmääratletud ikoonid¶
Kui puudutate teepunkti ikoonide ekraanil kausta „Eelmääratletud ikoonid”, kuvatakse kättesaadavad eelmääratletud ikoonid. Need on mitu erinevat värvi ringi, kolmnurka ja ruutu. Samuti kuvatakse erinevate sümbolitega ikoonide loend. Kui kerite allapoole, saate rohkem vaadata.
Kui teie meelepärane ikoon ei kuulu eelmääratletud ikoonide hulka, saate selle ise luua.

Eelmääratletud ikoonide ekraan¶
Eelmääratletud ikooni kasutamine säästab teid selle ise loomise vaeva, kuid puuduseks on see, et kohandamist on vähem võimalik.
Ikoonide loomine¶
Uue ikooni loomiseks puudutage teekonna ikoonide ekraani allosas nuppu „Uus ikoon”. Ekraan „Uus ikoon” avaneb nagu alloleval joonisel:

Uus ikooni ekraan¶
Uue ikooniekraani ülaosas oleva vahekaardivalija abil saate valida tavalise ikooni või emotikoni ikooni loomise vahel.
Kui valite tavalise ikooni, saate muuta järgmisi atribuute.
Ku ju: Kuju muutmiseks puudutage ühte näidatud kujundit. Rohkemate kujundite kuvamiseks kerige paremale või puudutage nuppu „>”.
Täitevär v: täitevärvi muutmiseks puudutage täitevärvi. Kerige paremale või puudutage valikut „>”, et valida rohkem värve. Kui puudutate nuppu „>”, saate määrata ka täitevärvi läbipaistmatuse.
Serva vär v: Serva värvi muutmiseks puudutage serva värvi. Kerige paremale või puudutage valikut „>”, et valida rohkem värve.
Sümbol: puudutage sümbolit, et valida sümbol või mitte ühtegi. Rohkemate sümbolite saamiseks kerige paremale või puudutage nuppu „>”.
Suurus: puudutage soovitud suurust.
Pealkiri: Kui sisestate kirjaväljale kirja, kuvatakse ikooni keskel kiri (näiteks „A”). Pealdi värv on sama, mis serva värv, kui kontrast täitevärviga on piisavalt suur. Kui ei, siis on see kas valge või must, sõltuvalt sellest, milline värv annab täitevärviga kõige rohkem kontrasti. Te ei saa silti sümboliga kombineerida.
Praegu valitud ikoonil on hall taust.
Kui valite emotikoni ikooni loomiseks vahekaardi emjoi, saate emotikoni valida emotikonide loendist. Lisateabe vaatamiseks võite kerida allapoole. Emotikoni ikooni suurust on võimalik määrata, puudutades soovitud suurust.
Pärast ikooni atribuutide määramist saate ikoonile anda nime ja kirjelduse. Nimi ja kirjeldus kuvatakse teepunkti ikoonide ekraanil ja ka seda ikooni kasutavate teepunktide teepunkti üksikasjade ekraanil.
Näitena loome nüüd iidsetele monumentidele ikooni. Valime kujuks verstaposti, määrame suuruse suureks, täidame värvi roosaks ja sisestame pealdisena „A”. Seejärel sisestame nime jaoks „Iidne monument” ja kirjeldusena teabe selle kohta, millal seda ikooni kasutada. Tulemus on näidatud alloleval joonisel.

Uus ikooniekraan, kus luuakse uus ikoon.¶
Ikooni salvestamiseks vajutage uue ikooni ekraani paremas ülanurgas „Salvesta”. Siis äsja loodud teepunkti ikoon kuvatakse kohe teepunkti ikoonide ekraanil, nagu on näidatud allpool.

Äsja loodud iidsete monumentide ikoon teepunkti ikoonide ekraanil.¶
Äsja loodud ikooni saab nüüd kasutada u ute teepunktide loom iseks ja teepunk tide ikooni muutmiseks.
Ikoonide redigeerimine¶
Teepunkti ikoonide ekraanil salvestatud kohandatud ikooni redigeerimiseks puudutage ikooni kõrval olevat infonuppu. Uue ikooni loomisel saate ikooni omadusi muuta samamoodi nagu eespool selgitatud. Muudatuste kinnitamiseks ja teepunkti ikoonide ekraanile naasmiseks vajutage nuppu „Salvesta”. Kui muudate ikooni sel viisil, kajastub see kohe kõigis teekonides, mis seda ikooni kasutavad.
Teepunkti ikooni muutmine¶
Üksiku teepunkti ikooni muutmiseks avage teekonna üksikasjade ekra an. Seejärel puudutage nuppu „Redigeeri > Muuda ikooni”. Kuvatakse teepunkti ikoonide ekraan. Seejärel valige suunapunkti ikoonide ekraanil soovitud ikoon. Kui soovitud ikooni pole teepunktide ekraanil, puudutage uue ikooni loomiseks allosas nuppu „Uus ikoon”. Praegu seatud ikoonil on hall taust. Pärast soovitud ikooni puudutamist naasete kohe ja teepunkt kasutab valitud ikooni.
Mitme teekonnapunkti ikooni muutmine¶
Mitme teepunkti ikooni muutmiseks avage teepunktide ekraan menüü > Teepunktid” kaudu. Seejärel vajutage valikurežiimi sisenemiseks nuppu „Veel > Vali”. Valige soovitud teekonnad ja vajutage alumisel tööriistaribal nuppu „Veel > Muuda ikoone”. Seejärel avatakse teepunkti ikoonide ekraan. Puudutage soovitud teepunkti ikooni. Naasete kohe teekonnapunktide ekraanile ja ikoone muudetakse. Kui soovitud ikooni pole teepunktide ekraanil, puudutage uue ikooni loomiseks ekraani allosas nuppu „Uus ikoon”.
Ikoonide eemaldamine¶
Kui vajutate teepunkti ikoonide ekraanil „Rohkem > Vali”, saate valida eemaldatavad ikoonid. Siis, kui vajutate prügikasti nuppu ja kinnitate eemaldamise, eemaldatakse ikoonid. Kui eemaldatud ikoone kasutavad ikka veel teepunktid, ei kasuta nad enam eemaldatud ikoone, vaid vaikeikooni.
Ikoonide korraldamine kaustadesse¶
Võimalik on teisaldada ikoone teepunkti ikoonide ekraanil kaustadesse. See on nagu teepunktide ja marsruutide puhul. Sel moel saate hoida teepunkti ikoonid korraldatud.
Uue kausta loomiseks vajutage „Rohkem > Loo kaust”. Teepunkti ikoonide kausta teisaldamiseks vajutage „Rohkem > Vali” ja valige soovitud teepunktiikoonid. Seejärel vajutage kaustapuu avamiseks allosas asuvat kausta ikooni. Valige kaust valitud ikoonide teisaldamiseks soovitud kausta.
Ikoonide järjekorra muutmine¶
Kui sortimismeetodiks (allpool otsinguriba) on seatud „Kohandatav järjekord”, saate kohandada ikoonide järjekorda. Vajutage valimisrežiimi sisestamiseks nuppu More > Vali. Vajutades pikka aega paremal küljel olevale käepidemele, saate lohistada teepunkti ikooni soovitud asendisse.
Ikoonide eksportimine¶
Kui puudutate teepunktiikoonide ekraanil nuppu Veel > Vali, saate valida eksporditavate ikoonide. Kui vajutate paremas allservas asuvat nuppu Ekspordi, saate valitud ikoonid eksportida. Ikoonid eksporditakse failivormingus wsf (Waypoint Style Format). See on spetsiaalne XML-failivorming, mis on mõeldud kasutamiseks Topo GPS-is. Teine kasutaja Topo GPS (iOS) saab avada selle faili Topo GPS. Seejärel imporditakse kõik selle wsf-faili ikoonid ja kuvatakse teepunkti ikoonide ekraanil.
Kui ekspordite teekonid, eksporditakse ikoonid ka siis, kui ekspordite teekonid vormingusse gpx, kml/kmz või csv. Ikoonidega teepunkti saab täielikult importida iOS-i teise Topo GPS-rakendusse. Kuid mitte kõik rakendused ja programmid ei toeta Topo GPS-i ikoonistruktuuri. Vaikimisi toetab näiteks kml ainult ümaraid täitevärviga ikoone. Seetõttu võib juhtuda, et kui impordite eksporditud faili mõnda teise programmi või rakendusse, ei ole ikoonid nähtavad.