Marsruutide importimine

Selles jaotises selgitatakse, kuidas importida marsruut geoandmefailist, URL-ist.

Marsruutide importimine geoandmefailidest

Topo GPS-is on võimalik importida marsruute järgmistes failivormingutes: gpx, kml/kmz, geojson ja ozi explorer track failid (plt). Seda tüüpi faile saab importida ka siis, kui need on tihendatud zip-failis.

Marsruudi importimiseks võite proovida koputada faili ikooni. Kõige sagedamini ilmub rakenduse valija. Mõnikord peate rakenduste loendit kerima või puudutama valikut Rohkem, et leida „Topo GPS”. Seejärel pead puudutama „Ava Topo GPS” või „Kopeeri Topo GPS” ja fail imporditakse Topo GPS.

Teise võimalusena võid avada marsruutide sakk „ :ref:`marsruutide <sec-routes-screen>`vaheleht”. Seejärel puudutage valikut Rohkem > Impordi fail. Seejärel avatakse failide rakendus. Siin saate valida pilvesalvestusruumi, nagu iCloud, Dropbox, OneDrive või Google Drive. Seejärel saate sirvida oma faile ja valida failid, mida soovite importida.

Kui marsruudid imporditi edukalt, naasete põhiekraanile ja kaart suurendatakse imporditud marsruutidele. Imporditud marsruudid salvestatakse teie seadmesse ja neid saab leida marsruutide ekraani vahekaardilt „Marsruudid”.

Kuidas importida geodata faili iMessage selgitatakse eraldi jaotises.

Marsruudi importimine URL-ist

Kui vajutate geoandmete faili URL-i pikalt, saate selle kopeerida oma pasteboardi. Seejärel avage marsruudid ekraani ja valige tab „Marsruudid”. URL-i importimise ekraani avamiseks puudutage valikut Rohkem > Impordi URL. Siin saate oma URL-i kleepida. Seejärel puudutage URL-i importimiseks nuppu Impordi.

Kui marsruudid imporditi edukalt, naasete põhiekraanile ja kaart suurendatakse imporditud marsruutidele. Imporditud marsruudid salvestatakse teie seadmesse ja neid saab leida marsruutide ekraani vahekaardilt „Marsruudid”.

Topo GPS-i kasutajate jagatud marsruutide importimine

:ref:`Teiste Topo GPS-i kasutajate jagatud <sec-routes-share-topo-gps>`marsruutide importimiseks avage esmalt :ref:`marsruutide ekraan <sec-routes-screen>`ja valige vahekaart „Shared”. Jagatud marsruutide ekraan kuvatakse nagu allpool toodud näites:

Ühismarsruudi Topo GPS importimine

Jagatud marsruutide ekraan.

Jagatud marsruutide ekraanil kuvatakse marsruudid, mis salvestatakse Topo GPS-serveris ja mida jagavad teised Topo GPS-i kasutajad Saate neid marsruute otsida, filtreeridaja sortida, nagu saate oma salvestatud marsruutidega. Filtri rakendamine aitab teil leida näiteks jalgrattamarsruute oma praeguse asukoha lähedal, nagu allpool toodud näites.

Ühismarsruudi Topo GPS importimine

Otsides jalgrattamarsruute minimaalse 10 km pikkuse ümber oma praeguse asukoha.

Kui puudutate loendis marsruudi pealkirja, imporditakse see kohe ja te naasete põhiekraanile. Valiku režiimi sisestamiseks võite puudutada pikka aega või puudutada valimisrežiimi sisestamiseks paremas ülandis „Vali”. Seejärel saate valida mitu marsruuti ja importida need korraga.

Kui puudutate marsruudi kõrval olevat infot, avatakse jagatud marsruudi marsruudi üksikasjade ekraan. Mõnikord kulub mõni sekund enne kõigi marsruudi andmete allalaadimist. Näide on toodud allpool.

Marsruudi üksikasjad ekraani jagatud marsruudi Topo

Marsruudi üksikasjad ekraani jagatud marsruudi.

Võite kasutada < ‚(previous) and‘ > „(järgmine) nuppe allosas tööriistaribal sirvida nimekirja jagatud marsruute. Kui soovite importida kindlat marsruuti, võite puudutada paremas ülanupp „Import”.