Vytváranie bodov trasy¶
Existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť body trasy v Topo GPS.
Stlačením dlhého tlačidla na mape a potiahnutím ikony na požadované miesto.
Zadanie adresy na karte adresa cez Menu > Hľadať > Vyhľadať adresu.
Zadajte súradnice na karte súradnice cez Menu > Hľadať > Zadajte súradnice.
Skenovanie súradníc pomocou skenera súradníc cez Menu > Hľadať > Skenovať súradnice.
Importovanie súboru geoúdajov, ktorý obsahuje body cesty cez Menu > Viac > Importovať súbor.
Uloženie aktuálnej polohy ako trasového bodu stlačením značky polohy a potom „Uložiť“ alebo „Vytvoriť bod trasy“.
Fotografovanie cez Ponuku > Fotoaparát.
Pridávanie bodov cez obrazovku bodov trasy > Viac > +.
V tejto časti vám vysvetlíme, ako vytvoriť traťový bod priamo na mape.
Vytváranie bodov trasy na mape¶
Ak stlačíte jedným prstom dlhým na mape, zobrazí sa ikona. Príklad je znázornený na obrázku nižšie:

Stlačením dlhého tlačidla na mape sa zobrazí ikona.¶
Pokiaľ držíte prst na mape, môžete pretiahnuť ikonu na požadované miesto. Ak uvoľníte prst, zobrazí sa obrazovka vytvorenia bodu trasy. Na obrazovke vytvorenia traťového bodu môžete nastaviť vlastnosti bodu trasy.

Obrazovka vytvorenia Waypoint, v ktorej môžete nastaviť vlastnosti a uložiť bod trasy.¶
Na obrazovke vytvorenia traťového bodu môžete voliteľne dať traťovému bodu názov, nastaviť ikonu a zadať popis. Ak nezadáte názov, použije sa automaticky navrhovaný názov (ktorý je svetlosivý).
Ako príklad uvádzame „A“ ako názov. Ak stlačíte tlačidlo „Uložiť“, miesto sa uloží do vášho zariadenia a načíta sa na mapu s názvom, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Bod trasy „A“ bol pridaný na mapu.¶
Cestný bod, ktorý je vytvorený z mapy, sa uloží vo vašom zariadení, a preto sa zobrazí na obrazovke bodov cesty.
Ak ste omylom stlačili dlho na hlavnej mape, aby sa zobrazila ikona, môžete ju presunúť do hornej alebo dolnej časti obrazovky mapy. Potom sa odstráni a obrazovka vytvorenia bodu cesty sa nevyskočí. Taktiež, ak stlačíte tlačidlo „Zrušiť“ na obrazovke vytvorenia trasového bodu, bod sa nevytvorí.
Ak ste zadali popis na obrazovke vytvárania cestného bodu, môžete ho zobraziť na obrazovke s podrobnosťami o bode cesty. Obrazovka s podrobnosťami o cestnom bode sa otvorí, ak klepnete na bod cesty, ktorý je načítaný na mape.
Automatické návrhy titulkov¶
Ak ste pripojení k internetu a v nastaveniach ste povolili možnosť „Adresy - vyhľadať automaticky“, v poli s názvom sa zobrazí automatický návrh názvu bodu trasy. Tento názov má svetlošedú farbu a použije sa, ak nebol zadaný žiadny názov. Ak chcete mať trasový bod bez názvu, zadajte jednu medzeru do poľa s názvom.
Ak zadáte číslo ako názov, napríklad ‚001‘, pri ďalšom vytvorení trasy manuálne z mapy bude navrhovaný názov ‚002‘ atď. Toto funguje aj so znakmi, ak zadáte ‚A‘, ďalší navrhovaný názov bude ‚B‘ atď. Alebo ak ste zadali ‚Node_001‘, nasledujúci navrhovaný názov bude ‚Node_002‘. Ak sa vám nepáči navrhovaný názov, stačí zadať požadovaný názov a ďalší navrhovaný názov bude odvodený od posledného vstupu.
Nastavenie ikony vytvoreného bodu trasy¶
Na obrazovke vytvárania cestného bodu môžete nastaviť ikonu smerového bodu, ktorý sa má vytvoriť. V príklade vyššie je vybraná ikona červený kruh. Klepnutím na inú ikonu sa použije namiesto toho. Ak chcete zobraziť ďalšie návrhy ikon, môžete prejsť na zoznam ikon. Na obrazovke vytvárania bodu trasy sa zobrazujú iba naposledy použité ikony. Ak chcete použiť inú ikonu, môžete klepnúť na tlačidlo „>“ na pravej strane. Potom sa otvor í obrazovka ikon cestného bo du. Tu si môžete vybrať z mnohých preddefinovaných ikon a môžete si vytvoriť vlastné ikony.

Bola vybratá zelená ikona.¶
Vo vyššie uvedenom príklade sme vybrali zelenú ikonu. Ak uložíte tento bod cesty, pri ďalšom vytvorení cestného bodu z mapy sa táto ikona použije ako pôvodne použitá ikona na vytvorenie cestného bodu.
Plánovanie trasy k vytvorenému bodu trasy¶
Ak chcete naplánovať trasu z aktuálnej polohy do bodu na mape, môžete dlho stlačiť na mape a vytvoriť ikonu na mape a presunúť ju na požadované miesto. Potom sa otvorí obrazovka vytvárania bodu cesty. V spodnej časti obrazovky vytvárania cestného bodu sa zobrazí tlačidlo „Plán“ s mapou vedľa neho. Mapa zobrazuje novo vytvorený bod cesty vzhľadom na vašu aktuálnu polohu. Pod tlačidlom „Naplánuj trasu“ vidíte aktuálne zvolený spôsob dopravy. Vo vyššie uvedenom príklade je to „chodca“. Ak klepnete na „Chodec“, môžete zmeniť režim dopravy. Môžete ho napríklad zmeniť na „bicykel“. Ak stlačíte tlačidlo „Plánovať trasu“, okamžite sa naplánuje trasa z vašej polohy do novo vytvoreného bodu a vrátite sa na mapu, ako je znázornené nižšie.

Trasa bola naplánovaná z aktuálneho umiestnenia do novovytvoreného bodu na mape.¶
Plánovaná trasa a bod cesty sa neukladajú automaticky. Ak chcete uložiť plánovanú trasu, stlačte na linku trasy a otvorte plánovač trasy. Potom stlačením tlačidla „Uložiť“ vpravo hore uložte plánovanú trasu. Po uložení trasy sa zobrazí na obrazovke uložených trás.